RDC

RADIO DLA CIEBIE

Radio dla Ciebie to regionalna rozgłośnia działająca w województwie mazowieckim. Mało wyrazista marka przegrywała konkurencję w terenie z takimi rozgłośniami jak Radio Zet czy RMF.

Zadanie które zostało przed nami  postawione polegało na dopasowaniu marki do charakteru radia aktywnego, działającego dużo w terenie (eventy, koncerty) skierowanego do ludzi młodych. Poszukiwanie elementów symbolicznych, które będą w stanie precyzyjnie oddać istotę marki i jej wartości to proces złożony. Elementy te muszą następnie znaleźć przełożenie na język komunikacji marketingowej, dlatego proces ten zajął naszemu zespołowi prawie pół roku.

Ostatecznie, rekomendację zyskała koncepcja oparta na prostym logotypie z indywidualnie projektowanym liternictwem.  Dynamiczne układy kompozycyjne w znaku oraz w elementach identyfikacji pokazują osobowość marki: otwartość i kulturę w połączeniu z energią i temperamentem. Obecnie, od 2013 r. — po zmianach w Polskim Radiu, RDC realizuje misję i strategię narodowej rozgłośni.

Zakres prac: rebranding, identyfikacja wizualna, komunikacja marketingowa